İçimdeki Rehber

Sümer Öztanrıöver

37%

indirim

19 TL
12 TL

Adet
4 saat 41 dakika içinde sipariş verirseniz bugün kargoda
Kargo ücreti: Tüm şehirler için 6.90 TL

Yayıncı: Psikonet Yayınları

Yayın Tarihi: Kasım 2013

Sayfa: 216

Boyut: 13,5-19,5

Orjinal Dili: Türkçe

Kitap Dili: Türkçe

ISBN: 978-975-98937-9-8

İÇİMDEKİ REHBER

Öykülerle Psikoterapi

Çok eski zamanlarda tanrılar, bilgelik hazinesini insanoğluna armağan etmeye karar vermişler. Bu hazineye kolayca sahip olmak değerini düşüreceğinden, onu saklayalım demişler. Biri demiş ki: Onu en yüksek dağa koyalım, diğeri: Okyanusların en derinine, bir diğeri de: Uzak yıldızlara koyalım...

Düşünmüşler taşınmışlar ve insanoğlunun bunlara zamanla kolayca ulaşacağına karar vermişler. Sonra içlerinden biri: Gelin bu hazineyi insanın içine koyalım. çünkü o, bilgeliği asla kendi içinde aramayacaktır demiş.

Sevgiyi, anlayışı hoşgörüyü, kabullenmeyi hep başkalarının gözlerinde arıyor ve mutsuzluğa mahkum, ömrümüzü tüketiyoruz. Sanıyoruz ki olaylar, insanlar, sahip olduklarımız ya da olmadıklarımız mutsuzluğumuzun kaynağı.

Eğer kendi içimize bakarsak İçimizdeki Rehber’in önce kısık, sonra giderek yükselen sesini duyabiliriz. O bize, aranılanın arayan olduğunu söyleyecektir.

 

“Küçük adamın aradığı başkasında,

büyük adamın aradığı kendinde bulunur.”

Konfüçyüs

1 Yorum - Yorum yaz

  1. Deniz Bekdemir 3/26/2015

    Merhabalar , kitabı aldım okuyorum , yarıladım ancak biraz hayal kırıklığına uğradım. Öyküler bana basit geldi. Irvın Yalom tarzında bir psikoterapi kitabı bekliyordum. Kitapta yer alan hayatla ilgili aforizmalar da çok klişe ,içeriğin daha farklı daha derinlikli olmasını bekliyordum. Biraz kişisel gelişim kitaplarını andırıyor.

“İçimdeki Rehber” için bir yorum yazın.